Honza Kirk Běhunek – Kytara

Honza Kirk Běhunek Seven

Zakládající člen kapely Seven
hrající na elektrické kytary Ibanez

Znamení :                   ryba
Bydliště :                    Straňany-Doudleby (České Budějovice)
Oblíbené jídlo :           kuřecí
Oblíbené nealko :       voda
Oblíbený alkohol :       víno
Oblíbený spisovatel :  Erich von Daniken
Oblíbený sport :          hokej a všechny ostatní
Oblíbený herec :         Bruce Willis
Idol z dětství :            D'Artagnan, Saturnin
Oblíbené kapely :       hudba je jen jedna ? dobrá nebo špatná
Hudební vzor :            Bach ? kdyby mu tenkrát někdo řekl, že hudba
                                bez zpěvu není hudba, nakopal by ho do prdele
Kniha :                        Lumírův deník
Film :                           chytrý a dobře provedený

kytary Ibanez: - UV7BK Custom S.Vai - ROSES
- UV777PBK Custom - PASSIONS
- RG550BK CUSTOM-BIRDS
- RG1550GX CUSTOM-FLYING
- RG321BFK-GHOST
- LES PAUL CUSTOM 1975
- AE1000VV
kytary Fokus: - PRS
- PRS7

Všechny kytary jsou osazeny snímači Dimarzio - Blaze, Steve special, IBZ

   
zesilovače: - MESA BOOGIE ROAD KING
- MESA BOOGIE DUAL RECTIFIER
 
repro box: 2x Messa Boogie TRADITIONAL osazeno 4X12 Vintage 30
sfitch: - PETR BUSTA CUSTOM,FURMAN PL-8
efekty: BOSS NS-2,BF-2,CH-1,SD-1,BD-2,CS-3,ROCKTRON INTTELLIFEX,DIGITECH WHAMMY,IBANEZ TS-9,ERNIE BALL VOLUME PEDAL, LADIČKU BOSS TU-12H+TU-2,CRY BABY WAH WAH GCB 95,CRY BABY WAH WAH 535Q,MXR PHASE 100,a 90
trsátka: - J. Dunlop JAZZ III. TORTEX
struny: - GHS,ERNIE BALL.
kabely: - MONSTER CABLE
Dále ještě používám: LANEY GH100L,PEAVY CLASSIC30,TRIPLE XXX,MARSHALL DSL100,4100.

   Honza, přezdívaný Kirk, se narodil v malé vesničce Doudleby u Českých Budějovic. Od šesti let hrál hokej,chodil do hokejové školy a připravoval se profesionální hokejovou dráhu. V patnácti letech musel s hokejem ze zdravotních důvodů přestat a začal se pomalu učit hrát na kytaru. Pochází z hudební rodiny (otec hrál na housle a matka výborně zpívá),a i když začal s kytarou velice pozdě tak to díky rodičům nebyl až tak těžké. Začal navštěvovat hodiny klasické kytary u p.Jiřího Klimeše. Největším zlomem v jeho hře bylo, když viděl hru kytaristy Guy Mann Duda (ex-Alice Cooper)tady pochopil jakým směrem se chce ubírat a jak na sobě začít pracovat.

Prošel několika kapelami (první kapelou byla roku 1984?-1986 Stress a druhou Gepard 1987-1989),kde hrál a učil se od svých vzorů,ale od začátku byly snahy o vlastní tvorbu. 
Od roku 1989 hraje v thrash metalové kapele Exekutor,první demo Exekutor - Time of Shadows,1990-Symfonie Smrti,1991-Symphony of death pro Brněnskou firmu Reset,.V roce 1991 začíná Honza spolupracovat s Petrem Jandou (Olympic).V 1992 demo Sympatie ke zlu.1992 také  natáčí se skupinou Exekutor první píseň na cd Rockmapa a také videoklip s písní Symfonie Smrti.

Další skupinou kde Honza skládá mnoho písní,hlavně rockových je Whitelight se zpěvákem Petrem Kolářem,1992-1994/95.S kapelou natočili demo nahrávku Suverén a klip ke skladbě Suverén také u Petra Jandy.Kapela se účastnila mnoha soutěží kde se umístnila na předních místech ale doba která byla(po sametové revoluci)kapelám nepřeje a proto odchodem Petra Whitelight končí. V té době se podílel se na mnoha projektech jako hráč i producent. Natáčí různé reklamní spoty pro TV Gimi.

Od roku 1995 hraje Honza s instrumentálním triem původně pod názvem Johny Band který se záhy mění na  Seven, se kterou odehraje průměrně 80-90 koncertů ročně nejen v  Čechách, ale také v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Švýcarsku. Se Seven v roce 1996 natočil první instrumentální CD Blue Angels, roku 2000 Crying World, roku 2001 Entice From Sea, dále Chamber Metal (toto CD jen pro USA),kompilace-Jižní sprcha. Roku 2004 cd Sevens a úžasný videoklip s Doro Pesch na píseň Belive In Your Self,podílel se na hudbě a další klipem pro film Marka Dobeše-Choking Hazard  s písní The Garden Pleasure. V roce 2005 vydávají Best of  k desetiletému výročí vzniku.

Zajímavostí je, že  Honza používá již od roku 1990 sedmistrunnou kytaru, což dnes už není nijak zvláštní,ale v roce 1990 to bylo naprosto neuvěřitelné,ale hlavně ji ovládá naprosto excelentně, na vystoupení pro zpestření používá též aku vrtaču a smyčec,hraje nohama zubama..? Klade velký důraz na osobitost zpěvu, a proto po odchodu Petra Koláře (Whitelight) hraje  instrumentálně, přesto neustále hledá zpěváka a spolupracuje s různými hosty. V hudbě, kterou vytváří, se mísí mnoho hudebních stylů od jazzu až po heavy metal a to se odráží na  pestrosti skladeb, které tak mají velmi nosné melodie a náročné kompozice. Honza natočil mnoho videoklipů, které jsou hrány nejen v české TV, ale zásluhou Doro Pesch i v MTV atd. 

Honza též dává soukromé lekce kytarové výuky a přednáší na různých seminářích a dělá kytarové workshopy (Muzika, Huvel, Frankfurt Musik Messe, Musik Messe Read atd.). Pracoval jako firemní hráč amerických zesilovačů River, kde se střídal a hrál s D. Williams (M. Jackson ) a jamoval s T. Stevens (S. Vai), T. Bozziem (S. Vai, F. Zappa). Účastnil se konkurzu skupiny Limp Bizkit, kde skončil z několika tisíců hráčů mezi deseti, manažer skupiny Limp Bizkit se velmi pochvalně vyjadřuje o jeho technice a používaných melodiích, díky němu má Honza na americkém serveru MP3com vlastní stránky. Měl spolupracovat se salzburskou „rakouskou“ filharmonií, bohužel spolupráce kvůli nemoci nebyla uskutečněna. Dále spolupracoval s českým výrobcem zesilovačů George Denis. Od roku 2000 je firemním hráčem anglické firmy Laney,výrobce zesilovačů (najdete ho na www.laney.co.uk), od roku 2002 spolupracuje s japonskou kytarovou firmou Ibanez (www.ibanez.com) a od roku 2005 s českou kytarovou firmou Fokus. Od roku 2008 je firemním hráčem zesilovačů Mesa Boogie (www.mesaboogie.com). Hrál v Lucerně s Czech Big Bandem, který doprovází mnoho předních českých interpretů (K. Got, H. Vondráčková atd.). Předskakoval před kapelami Helloween, Masterplan, Rage, Gama Ray, Scorpions, Primal Fear, Siner, atd. Protože je považován za kytarového experta, píše též do odborných hudebních časopisů a je vyhledáván jako studiový hráč. Účinkoval na mnoha charitativních akcích (dětské domovy, povodně, postižené děti, psí útulky atd.).

Honza spolupracuje s německou heavy metalovou královnou Doro Pesch (ex Warlock), společně odehráli měkolik koncertů. V roce 2004 s Doro pracovali na společných písní na CD Sevens. Honza má produkovat a podílet se na jejím CD. Též spolupracuje s Blazem Bayleym (ex Iron Maiden), se kterým také koncertoval a je připravena další spolupráce. Kirk byl v roce 2004 ex Maidenem požádán o odehrání celosvětového turné s jeho kapelou, bohužel ale na poslední chvíli bylo turné zrušeno. V březnu a dubnu roku 2005 odehrál s kapelou Seven k desetiletému výročí propagační a velmi úspěšné turné jako host skupiny Arakain. Jako první rocková kapela hráli Seven v Sazka aréně pro pět tisíc lidí. Honza hrál na mnoha velkých letních festivalech. Na sklonku roku 2006/2007 natočili se Seven nové CD Light of Souls, kde hostují mimo jiné Kamil Střihavka a Honza Toužimský, křest tohoto CD byl na podzim roku 2007 a jeho kmotry měli být iGlen Hughes (ex Deep Purple) nebo Steven Tyler (Aerosmith). Díky velkému vytížení a časových důvodů to bohužel nebylo uskutečněno. Od začátku roku 2007 spolupracuje Honza s Láďou Křížkem a jeho kapelou Kreyson,se kterým natočil dvd live Noc Plná Hvězd-Třinec,a hrál v tv živém přenosu při předávání Andělů. .Na začátku roku 2008,připravuje 20.písní pro nové cd zpěvačky Doro Pesch a nové cd Seven a stává se oficiálně firemním hráčem Mesa Boogie a je uveden na stránkách.(www.mesaboogie.com)V polovině roku přišel do kapely nový člen Jiří Komberec,který se stal zpěvákem a dalším členem Seven,po dlouhých letech v triu.Jedou turné s Uriah Heep a odjeli vynikající koncerty v Moskvě,kde hráli s Primal Fear,Sinner,a plánuje se další spolupráce a koncerty.Na konci roku 2008 hrál na mega koncertu, 25.let Doro Pesch v Rocku, po boku Tarja,(Nightwish) B.Blitz(Overkill), R.Schenker, K.Maine(Scorpions), D.Warrel(Nevermore), Edguy a mnoho dalších hvězd.V březnu 2009 vychází nové kompletně zpívané cd Seven Deadly Sins. V dubnu 2009 odehrál turné k novému cd,jako host s ním hrál Victor Smolski (Rage),který nabídl Honzovi a kapele další spolupráci.Vznikají nové videoklipy k písním,Lost Hero,Web Of Obsession.V roce 2009,též doprovází s kapelou Seven i Jiřího Zonygu vítěze soutěže X Faktor.V roce 2010 jede s kapelou Seven evropské turné jako host kapely Rage,kde vzniká mnoho živých záznamů Forbidden Island,Hidden Trail,také se chystá znova do Moskvy,Leningradu,workshopy a mnoho dalších aktivyt,připravuje nové cd které bude produkovat Victor Smolski. Natáčí pro TV Public kytarové ukázky a v pořadu Živák dvě písně The Whales Sing a Hidden Trail.V květnu hraje s Australskými Airbourne.V současné době hraje Honza a Seven v sestavě Lukáš Písařík-zpěv, Lukáš Kuneš-bicí, Tomáš Kuchta-basa.

 
                                                 Poslední aktualizace : 06/25/2010 16:24:29
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven
Honza Kirk Běhunek Seven